Zeytinlik Mh. Milliyetçi Sk. No:19 A Blok. D:4. Bakırköy 0212 843 62 59 info@pekercocukgelisim.com
HAKKIMIZDA
HAKKIMIZDA

Uzm. Ecem PEKER, İstanbul Bakırköy’de doğmuş tüm eğitim ve öğretim sürecini İstanbul’da tamamlamıştır. Lisans eğitimini İstanbul Bilgi Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Çocuk Gelişimi bölümünü onur belgesi ile mezun olarak tamamlamıştır. Marmara Üniversitesinde Pedagojik Formasyon eğitimini almıştır. İstanbul Kent Üniversitesi Lisansüstü Eğitim Enstitüsü Klinik Psikoloji Yüksek Lisans programından mezun olmuştur.

Bu süreç içerisinde alan ile ilgili birçok gönüllü projelere ve eğitimlere katılıp kendini alanda geliştirmeyi hedefleyip, alanda sıklıkla kullanılan dikkat ve gelişimsel değerlendirme testlerin eğitimini almıştır. Gelişimsel Çocuk Nörolojisi Derneğinden Denver II Gelişimsel Tarama Testi eğitimini tamamlayarak yeterlik belgesini almaya hak kazanmıştır. Aile Danışmanlığı sertifika programını tamamladıktan sonra Başkent Üniversitesi Eğitim Ve Danışmanlık Hizmetleri Merkezinden Oyun Terapisi eğitimini almıştır. Uyguladığı diğer testler Wısc-r, Agte, Metropolitan Okul Olgunluğu Testi, ve alanda birçok değerli testlerin eğitimini tamamlayarak yetkili olarak uygulamaya hak kazanmıştır.

Her zaman hedefi doğrultusunda ilerleyip alanda birçok kurum ve hastanelerde çeşitli eğitim ve çalışmaları tamamladıktan, deneyimledikten sonra İstanbul Bakırköy’de kurucusu olduğu PEKER ÇOCUK GELİŞİMİ & PSİKOLOJİSİ DANIŞMANLIK MERKEZİ’ nde hizmet vermektedir.

Yaklaşımımız

Çocuklar ve özgüven

Çocuğunuzun hayat boyu özgüvenli ve kendine saygı duyan bir birey olabilmesi için sadece 5 şeye ihtiyacı var.

  • Aitlik hissi Bir aileye ait olma hissi çocuğunuzda bir güven duygusu temeli oluşturacaktır. Çocuklar her iki ebeveynlerinden de koşulsuz sevgi beklerler. Ebeveynlerin çocuklarına bu konuda yakın olması ve diğer akrabalarla da yakın ilişkiler kurulması çocuğun yararına olacaktır.
  • Oyun zamanı Çocuğunuzun boş zamanının aşırı derecede planlı ve programlı olmamasına dikkat edin. Ucu açık bir oyun zamanı, çocuğunuzun kendi kendine oyunlar yaratmasına, bu sırada oluşabilecek türlü sorunlara kendi kendine çözüm bulmasına, böylelikle de kendi yeteneklerini ve kaynaklarını kullanmayı keşfetmesini sağlayacaktır.
  • Pratik Çocuğunuzun hangi konularda yetenekli olduğunu keşfettikten sonra, bu konularda yoğun bir şekilde pratik yapmasını sağlayın. Bazen çocuğunuzun bir aktiviteye bağlanmasını sağlamanız için sizden de biraz yönlendirme gerekebilir, bu da ancak çocuğunuzun bu aktivite üzerinde çalışmasını sağlayarak olabilir.
  • Ustalık Bir aktivite üzerinde yoğun şekilde pratik yapmak beraberinde ustalığı getirecektir. Çocuğunuz bir yeteneğini keşfettiğinde ki böylesi bir yetenek piyano çalmaktan futbol oynamaya kadar herhangi bir şey olabilir, bu konuda ilerlemek için daha motive olacaktır. Bu da ileride çocuğunuzda olumlu bir “Bunu da yapabilirim.” mentalitesi oluşturacaktır.
  • abul etme ve onaylama Çocuğunuzun yeteneklerini kabullenme ve onun benimsediği ve sevdiği aktiviteler konusunda onayınız çocuğunuz için gerçekten çok önemli. Çocuğunuz bu sayede yaptığı şeylerin ailenizi etkilediği bilincine varacaktır. Böylelikle, çocuğunuz, arkadaşları ve ailesine karşı daha bilinçli davranacak, kendilerinin öz bireyi olma konusunda da iyi hissedeceklerdir. Çocuğunuzu mutlu etmenin temellerini küçük yastan atmalısınız. Çocuğunuzu bu 5 açıdan doğru yetiştirdiğinizden emin olursanız, onun mutlu ve özgüvenli bir şekilde büyümesi için en büyük adimi atmış olursunuz.
İLETİŞİM
X