0212 843 62 59 info@pekercocukgelisim.com
HAKKIMIZDA
HAKKIMIZDA

Uzm. Ecem PEKER, İstanbul Bakırköy’de doğmuş tüm eğitim ve öğretim sürecini İstanbul’da tamamlamıştır. Lisans eğitimini İstanbul Bilgi Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Çocuk Gelişimi bölümünü onur belgesi ile mezun olarak tamamlamıştır. Marmara Üniversitesinde Pedagojik Formasyon eğitimini almıştır. İstanbul Kent Üniversitesi Lisansüstü Eğitim Enstitüsü Klinik Psikoloji Yüksek Lisans programından mezun olmuştur.

Bu süreç içerisinde alan ile ilgili birçok gönüllü projelere ve eğitimlere katılıp kendini alanda geliştirmeyi hedefleyip, alanda sıklıkla kullanılan dikkat ve gelişimsel değerlendirme testlerin eğitimini almıştır. Gelişimsel Çocuk Nörolojisi Derneğinden Denver II Gelişimsel Tarama Testi eğitimini tamamlayarak yeterlik belgesini almaya hak kazanmıştır. Aile Danışmanlığı sertifika programını tamamladıktan sonra Başkent Üniversitesi Eğitim Ve Danışmanlık Hizmetleri Merkezinden Oyun Terapisi eğitimini almıştır. Uyguladığı diğer testler Wısc-r, Agte, Metropolitan Okul Olgunluğu Testi, ve alanda birçok değerli testlerin eğitimini tamamlayarak yetkili olarak uygulamaya hak kazanmıştır.

Her zaman hedefi doğrultusunda ilerleyip alanda birçok kurum ve hastanelerde çeşitli eğitim ve çalışmaları tamamladıktan, deneyimledikten sonra İstanbul Bakırköy’de kurucusu olduğu PEKER ÇOCUK GELİŞİMİ & PSİKOLOJİSİ DANIŞMANLIK MERKEZİ’ nde hizmet vermektedir.

Yaklaşımımız

Yaklaşımımız ‘Gelişimin Temel İlkeleri’ izindedir…

  • Gelişim bir bütündür.
  • Gelişim süreklidir ve belirli aşamalarda gerçekleşir.
  • Gelişimde kritik dönemler vardır.
  • Gelişimde bireysel farklılıklar vardır.
  • Gelişim yordanabilir bir sıra izler. Bu sıra evrenseldir.
  • Gelişim, kalıtım ve çevrenin bir ürünüdür.
  • Gelişim genelden özele doğrudur.
İLETİŞİM
X