0212 843 62 59 info@pekercocukgelisim.com

Anne Baba Danışmanlığı

Anne baba danışmanlığı çocukların tüm gelişimsel süreçlerinde (bebeklik, okul öncesi dönem, okul çağı dönemi, ergenlik dönemi) çocuklarınızı sağlıklı bir biçimde yetiştirmenize ve desteklemenize yardımcı olacak bir danışmanlık türüdür.

Bebeklik, çocukluk ve ergenlik dönemi, gelişimin çok hızlı olduğu dönemlerdir. Çocuklar bu hızlı gelişim ve büyüme sürecinde bazı dönemlerde zorluklar yaşanabilir.

Anne- Baba Danışmanlığı;

Çocuğun gelişimsel ve pedagojik açıdan karşılanması gereken tüm ihtiyaçlarını,

Çocuğun içinde bulunduğu gelişimsel sürecin özelliklerini,

Anne- baba olarak çocuğun hangi davranışın yaşına uygun olup hangi davranışın uygun olmadığını ayırt etme,

Çocuğun yaşına uygun gelişiminin sağlıklı bir şekilde ilerleyip ilerlemediğini tespit etme ve bu alanda ebeveyne destek verilen bir danışmanlıktır.

ANNE-BABA DANIŞMANLIĞINA NE ZAMAN İHTİYAÇ DUYULUR?

Çocuğunuzun gelişim sürecinde onunla sağlıklı iletişim kurmakta zorlanıyorsanız,

Çocuğunuzun gelişim alanlarının yaşı ile uyumlu olup olmadığını takip etmeniz için,

Anne-çocuk bağlanması, kardeş ilişkileri, meme bırakma süreci, ekran kullanımı, okula başlama gibi gelişim sürecinde önemli rolü olan süreçlerde destek almak için,

Çocuğunuza karşı tutumlarınızda desteğe ihtiyaç duyduğunuzda,

Anne baba olarak kendinizi sakin, güvenli ve yeterli hissetmediğinizde,

Anne baba danışmanlığı sizin için yol gösterici olabilir.

Anne- Baba danışmanlığı kapsamında ihtiyaca göre ve isteğe göre çocuğunuza gelişimsel ve pedagojik değerlendirme yapılıp gerekli durumlarda gelişim testleri uygulanarak çocuğunuzun yaşıtlarına göre farklı alanlardaki gelişim düzeyi tespit edilir. Bu sonuçlar doğrultusunda çocuğun gelişimsel & pedagojik ihtiyaçlarına yönelik anne babalara yönlendirmeler yapılıp danışmanlık verilir.

Gelişimsel ve pedagojik alanlarda sağlıklı, sorumluluk sahibi çocuklar yetiştirmek için doğru yönlendirmelere ihtiyaç duyuyorsanız Peker Çocuk Gelişimi & Psikolojisi Danışmanlık Merkezi olarak her zaman sizlerleyiz…

Hızlı Randevu Formu

    X